Přeskočit na obsah

Připravujeme

Knihy vyjdou v roce 2024, detaily upřesníme.

Ljuba Štíplová, Jiří Zvolský – Kosmická hlídka

Druhý český gamebook od legendární autorky Čtyřlístku a mnoha dětských knih se po 33 letech dočká nového vydání a to právě od nás 🙂

Staň se pilotem hlídkové vesmírné lodi. Když zachytíš volání o pomoc, musíš na něj reagovat. Dokážeš zachránit lidské životy, nebo zemřou? To se dozvíš v tomto komiksovém gamebooku.

Mark Lain – Paní smutku

Po hororu a sci-fi tentokrát zamíříme do vod fantasy. Přineseme vám první knihu z řady Destiny’s role britského autora Marka Laina, známého mezi fanoušky gamebooků a deskových her pod přezdívkou Malthus Dire.

Anotace:

Zdá se, že do Silvastrie se vrátilo pradávné zlo.

Penelopa Rudá kápě, Paní smutku, čarodějnice se strašlivou mocí, o níž se věřilo, že byla zničena již před staletími, je prý zpátky a touží po pomstě.

V zemi se objevují její stoupenci a připravují se na den, kdy konečně ovládne celý kraj… Najde se statečný hrdina, který by ji jednou provždy zničil, nebo Silvastrii a její nebohé obyvatele zasáhne zmar, zkáza a smutek? A co když existuje ještě horší zlo, než je Rudá kápě?

To vše zjistíš, až prožiješ toto temné fantasy dobrodružství.

Libor Pavel – Zelekova dobrodružství – Zlodhův hrad, Pán orla

Po skoro třiceti letech vyjde pokračování Zelekových dobrodružství. Oba díly v jednom svazku, celkem přes 870 odkazů.


Samuel Isaacson – Astronaut 2 – Nová Gaia

Pokračování gamebooku Astronaut od Samuela Isaacsona. Nová Gaia – kolonie na Marsu. Odhal zde temné spiknutí, které může zničit celý nový svět…

Jan Kšanda – Nářek mrtvého světa

Nové vydání postapokalyptického gamebooku skvělého českého gamebookáře Jana Kšandy. Nová obálka, nové vnitřní ilustrace, pevná vazba.

Přepadení nelítostnými nájezdníky a pátrání po unesené sestře tě nedobrovolně zavede do Pustiny – drsného světa, o kterém jsi doposud jen slýchával od potulných poutníků v pohodlí rodinného ranče. Zde teprve poznáváš, co se vlastně stalo se Severní Amerikou po dávné nukleární válce. A že dřívější hodnoty jako lidskost, slitování a čest jsou už jen prázdná, mrtvá slova. Stejně mrtvá jako svět kolem tebe, jehož nářek ti zní v uších.

Čeká vás sci-fi postapokalyptický gamebook, který se svým propracovaným herním systémem přibližuje populárním počítačovým RPG hrám.